סיכום טיול בוייטנאם יום 8  העיר דא נאנג

 סיכום טיול בוייטנאם יום 8  העיר דא נאנג

וייטנאם

בוקר מאוחר יחסית היום. נסיעה של 40 דקות מביאה אותנו אל העיר דאנאנג. ביקור במוזיאון ממלכת הצ'אמפ. זוהי ממלכה ששכנה במרכז ובדרום וייטנאם בין המאות השביעית והשלוש עשרה. המוזיאון עמוס במוצגים שנתגלו באזור ושחלקם נלקחו על ידי הצרפתים למוזיאון הלובר בפריז. זו הייתה ממלכה שבה היו חמש נסיכויות ואשר עיקר זמנה היה במאות העשירית והאחת עשרה. לימים התגלו בה הרבה אי הסכמות פנימיות מה שגרם לה להתפרקות עד למאה העשרים(1932) שבה חוסלה כליל. נכון להיום נותרו בה כמאה אלף פרטים מפוזרים בדרום וייטנאם ובקמבודיה.
תמונות מוזיאון
ממשיכים לעיר הקדושה ביותר בוייטנאם היא העיר הו אה. בעיר זו נמצא המרכז הבודהיסטי הגדול ביותר והחשוב ביותר בוייטנאם. מתחילים בביקור באחוזת הקבורה של קאי-דין. זה היה הקיסר ה-12 בשושלת נגויין אשר שלטה בוייטנאם החל מ-1802 עד 1945. בתקופה זו היו 13 קיסרים כאשר הראשון היה גיא לונג והאחרון, ה-13 במספר היה באו-דאי. אנחנו מטפסים אל אחוזת הקבר של קאי-דין שנבנתה בין השנים 1919 עד 1930 והיא מעוטרת בציורי תקרה מדהימים ביופיים.
תמונה קאי דין
ממשיכים מכאן אל השוק המרכזי של הואה הוא . כאן הפסקת צהריים ומיד אחריה נסיעה קצרה מביאה אותנו אל המצודה או אל מה שנקרא כאן העיר האסורה. כאן היה מקום משכנם של קיסרי שושלת נגויין עד 1945. השושלת הסתיימה כאשר הצרפתים חזרו בשנה זו עם תום מלחמת העולם השנייה והשתלטו שוב על מה שנקרא הודו סין. לאחר סיור של כשעה וחצי בין החומות שאגב נפגעה קשות בתקופת מלחמת וייטנאם בעת מתקפת הטט הידועה.
תמונה
ממשיכים בנסיעה למקדש המפורסם והחשוב טיין מו. וכאן אנו שומעים את סיפורו של הנזיר הבודהיסטי שנסע ב-11 ליוני 1963 במכונית האוסטין הכחולה המוצגת במקום עד לסייגון הרחוקה והעלה עצמו באש כדי למחות על יחס השלטונות כלפי הבודהיסטים. מכאן אנחנו יורדים אל נהר הבושם הגדול (פרפיום)ושטים כברת דרך אל האוטובוס הממתין לנו. נסיעה למלון רומנס. romannce hotel לצ'ק אין.
הליכה קצרה ברגל אל המסעדה המקומית לארוחת ערב .
סיכום מצקו ארד

admin

https://www.youtube.com/channel/UCcuNHodsz2G0wRVoeJfWZxA

אני מטייל בארצות בעולם, מצלם תמונות וסרטים. ומשתף את גולשי האינטרנט, מנהל ערוץ סרטים ביוטיוב. יחד עם זה בונה אתרים לפי הזמנה.

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *