קנטבריה

 קנטבריה
קנטבריה היא אחת מ 17 הקהילות האוטונומיות של ממלכת ספרד.
הכרזת האוטונומיה בוצעה בשנת 1981 . אוכלוסיית המחוז מונה כ- 600 אלף איש, שטח האוטונומיה הוא יחסית קטן רק 5 אלף קילומטר מרובע, כרבע משטח מדינת ישראל, סדר גודל משוער , תל אביב-ירושלים-חדרה. קנטבריה נמצאת בצפון ספרד, רובצת לחופי הים הקנטברי על המפרץ הצרפתי ביסקיי. שאר גבולותיה הם : חבל הבסקים, אסטוריאס, קסטיליה ולאון. חלקיו של פארק פיקוס פזורים על שטחיה של האוטונומיה. בירתה של קנטבריה היא העיר סנטנדר, עם קרוב ל 200 אלף נפש.

זו היא אחת הערים היפות ביותר כאן, שממוקמת על חוף הים. נמלי המחוז משרתים את המסחר הימי ואת כל נושא התעבורה הימית של ספרד לחלקי אירופה הצפוניים, כולל צרפת פורטוגל ואנגליה. ממרומי עיר הבירה סאטאנדר ניתן לשבת בבית קפה ולצפות על תנועת הסירות במפרץ הצרפתי ביסקיי. הגישה למחוז היא באמצעות האוטוסטראדה החדשה שמשפרת את נגישות התיירים למחוז. היסטוריה : למרבה צערם של הקנטבריאנים, הרומאים חשקו בארצם על כל אוצרותיה כמו שפת הים ונחושת באדמות, קנטבריה נלחמה קשות נגד חיילי צבא הכיבוש שכלל, לגיונות רומאים מאורגנים להפליא, אך לא הצליחה במשימה, לאחר קרבות מרים מעשה מצדה נעשה כאן וגבריה של קנטבריה נפלו על חרבם.
תיירות חובה : העיר סאנטונה, העיר לארדו, קאסטרו אורדיאלס, העיר בילבאו, העיר סאן וינסנטה דה לה בארקרה, כפרים ועיירות מקסימים הפזורים במישורי רצועות החוף. בעיר קאסטרו אורדילאס מבקרים ומצלמים את המגדלור. כנסיית סנטה מריה שעל קצה פתי. ביקור במערה פנה דל קוצ'ו, שקרובה לים, חובה להירשם, כי מספר המבקרים ביום מוגבל. עוד מערות במחוז : חואן גומש ולה אסטרילה.למי שאוהב יש אצטדיון מלחמות שוורים. חופי רחצה מעולים פזורים לאורך האוקיאנוס :
בראזומאר, חולש על מפרצון קטן ומוגן, שהכניס חולות לבנים לרצועת החוף המקומית. חוף אוסטנדה, חוף מתבודדים כפי שמכנים אותו הזוגות.
עוד חופים : מיונו ופוצ'ילו, אל מאדירגאל וחוף הגולשים אוריניון. שטחה של קנטבריה רצוף מערות עתיקות עם יצירות אומנות מהמאה ה 15, אלו הן מערות אלטמירה שנקראות גם הקפלה הסיסטינית. אתר מורשת הוא המנזר סנטי ליאנה דל מר, החצוב בסלע שתיירים רבים מגיעים לצלם אותו וחלקם אף מתפללים, נחשב לאתר עליה לרגל. רכסי ההרים של קנטבריה הם כל כך גבוהים וכל כך צמודים לחופי הים שהמראות האלו הפכו את האזור לאחד מהיפים באירופה, כמו שמגדיר זאת הכותב מישל ארנסט " שוויץ על
הים". חופי המחוז הצטרפו לרשימת החופים חופי הדגל הכחול, שזה אומר חופים מהיפים והנקיים באירופה.
נקודות תיירות ידועים ומומלצים :
Cave El Soplao מערת אל סופלאו . Caves of Monte el Castillo מערת אל קסטילו . Cave of El Pendo מערת אל פנדו .מערת קובאלאנס Covalanas . מוזיאון אלטמירה Altamira .מרחצאות החמים ב Camesa Rebolledo . מוזיאון קנטבריה להיסטוריה וארכיאולוגיה .מוזיאון הים של קנטבריה .ארמון סוברלנו Palace of Sobrellano .מוזיאון הטבע antabrian Nature Museum . אוכל :מאכלי הים מאוד מקובלים כאן, סרדינים במחבת, סרטנים, דגי האנצ'ובי הקטנים שאנחנו ממליחים אותם שיתאימו לפרוסות דקות על הפיצה. באזורי המחוז האחרים נהוג לאכול תבשילי קטניות למיניהם והמהדרין מוסיפים מיני בשרים או נקניקיות מקומיות, בשר בקר מבושל הלא הוא קוצ'ידו מונטנס המעדן המקומי עדות לפרות שגדלות כאן , בשר פרה מבושל עם שעועית. לקינוח עוגת קינמון עם גבינה. מסעדות ידועות הן : בארלוונטו ומסעדת קולון. אירוח במלון במחוז מחירו מתחיל מ- 110 אירו ללילה : מלון החוף מיראמר ומלון לה רוקאס.

admin

https://www.youtube.com/channel/UCcuNHodsz2G0wRVoeJfWZxA

אני מטייל בארצות בעולם, מצלם תמונות וסרטים. ומשתף את גולשי האינטרנט, מנהל ערוץ סרטים ביוטיוב. יחד עם זה בונה אתרים לפי הזמנה.

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *