תאילנד טיול קצר

 תאילנד טיול קצר
בוקר אחד קמתי יחסית מוקדם וחשתי בקרבי דחף ,בלתי נשלט לעוף ממקומי לעולם אחר. הרמתי טלפון לחברה שמארגנת טיולים, ושאלתי אותם לאן יוצא הטיול הקרוב  תוך זמן הקצר ביותר, תשובתם הייתה לתאילנד. לגבי המחיר לא הייתה לי שום בעיה שאלתי אותם מה אורזים לתאילנד, תשובתם הייתה חד משמעית הכי פחות שאפשר, התשובה שקבלתי הייתה שבתאילנד מזג האוויר כל כך נוח שאין צורך בבגדים מיותרים ואם כבר תצטרך איזה תוספת ביגוד המחירים בתאילנד כל כך זולים שתוכל במחיר של 10 שקלים לקנות כל מעיל או סוודר, בינינו לא האמנתי שב 10 שקל קונים מעיל.
תוך יומיים  עליתי למטוס ולאחר כ 11 שעות טיסה נחתנו בבנגקוק. בנגקוק היא עיר הבירה של תאילנד, זה בכלל לא עיר עקב הגודל שלה היא נראית כמו מדינה בפני עצמה אוכלוסיה כפול ממדינת ישראל, ענני עשן אבק ופיח מתמרים ממנה, חברת הנסיעות יודעת זאת ולמחרת היום טסנו לצפון המדינה לעיר הקרויה צ'אנג מאי, עיר זו היא אחת הערים היפות בתאילנד מזג האוויר הוא אידיאלי ואפילו קצת קריר לאורך רוב השנה, סביבותיה של העיר הרריים במיוחד ובסמוך אליה זורם אחד הנהרות מהגדולים בעולם הוא נהר המקונג שהתפרסם במיוחד כנהר חוצה גבולות שלוש מדינות : תאילנד בורמה קמבודיה ולאוס, מצ'אנג מאי נוסעים צפונה לעיר הגבול לצ'אנג ראי, וכאן נמצא משולש הזהב הוא על גבול שלוש מדינות לאוס בורמה ותאילנד, פרסומו של המקום החל עם השתלטות ארגוני פשע על ערוצי החלפת הסחורות כאשר הסחורה החשובה ביותר היא הסמים המופקים מצמחים.
יחד עם תהליך העברת הסחורות בין המדינות גדלו וצמחו בסביבה כנופיות פשע סוחרי סמים וסוחרי עבדים שהכריחו אותם לעבוד עבורם בשדות המרעה של שיחי הפראג הוא הצמח שממנו מיצרים את הסם. בתוך העיר ישנם שרידי העיר העתיקה של תושבי המקום וטיול בעיר הוא מן ההכרח, המקום אינו גדול ושכירת אופניים תעזור לכם לטיול של יום שלם.
העיר צ'אנג ראי היא עיר גבול שקטה ומוקפת הרים וירק, לעיר זו יש גבול צפוני עם לאוס משמש להחלפת סחורות ותוספת ימי שהיה למטייל בתאילנד על ידי יציאה מגבולות תאילנד וחזרה עם תוספת 15 יום לדרכון. מכאן המשכנו לכפר קטן בשם פאי אחד מהמקומות היפים ביותר במדינה, עלינו על ג'יפים ויומיים לא הפסקנו לנהוג בין העצים וההרים שווה כל רגע, זהו עבר לו שבוע טסנו לאיים הדרומיים לנוח קצת וחזרתי הביתה מעולף מתענוג, תאילנד מדינה יפה.
שכחתי לכתוב לכם על האוכל אז ככה : האוכל בצפון תאילנד איננו מכיל פירות ים אם כי בנחלי הסביבה ישנם דגים אך לא דגי ים. שאר האוכל הוא האוכל הרגיל של תאילנד מרקים עם אטריות אורז גדולות וקטנות, אורז רגיל כמובן ולפעמים מוסיפים תערובת של סרטנים מיובשים על האורז או ליד האטריות, פירות יש כאן בשפע לעומת זאת הירקות כאן קצת אחרים ממה שאנחנו אוכלים בישראל, אני אכלתי קולרבי, המקומיים צחקו עלי אבל היה לי טעים.

0 Reviews

or

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *