קסטיליה לה-מנצ'ה

 קסטיליה לה-מנצ'ה
קסטיליה לה-מנצ'ה : היא אחת מ 17 האוטונומיות של ממלכת ספרד, מוגדרת כקהילה אוטונומית החל משנת 1982. חמישה מחוזות כאן : אלבסטה, גואדלאחארה, טולדו, קואנקה וסיודד ריאל. מחוזות אלו הם בית לכשני מיליון איש . שטחה של קסטלה-מנצ'ה נמצא במרכז ספרד ללא מוצא לאחד הימים, המוצא הקצר ביותר אל הים התיכון הוא דרך ולנסיה, האוטונומיות שסביבה הן : קסטיליה ולאון, אראגון, וולנסיה, מורסיה, אנדלוסיה ואקסטרמדורה. האוטונומיה התפרסמה בכל העולם דרך אגדת סיפורו של הסופר הנודע מיגל דה סרוואנטס

: דון קישוט איש לה מנצ'ה. האיש שנלחם בטחנות הרוח הפזורות בכל השטחים ההרריים ובכבשים שהוא חשב לאויביו, נלחם בהן בעזרת העוזר הנאמן שלו סאנצ'ו פנצ'ו. כאשר מלאו 400 שנה לסיפור ההיסטורי, הסרטים וההצגות שהועלו בעקבותיו, משרד
התיירות המחוזי של לה-מנצ'ה בנה מסלולי טיול מגוונים וחמודים באורכים כוללים של יותר מ 2000 קילומטרים, שדרכם המטייל לומד את אורחות חייהם של האביר עוזרו הסוס והחמור. בעלות מזערית של 40 מיליון אירו, המסלול הוכרז הארוך ביותר באירופה עם חותמת של המועצה האירופית לתיירות.
לידע כללי שמו האמיתי של דון קישוט היה : אלונסו קיחנו. ספר האגדה של דון קישוט דה לה-מנצ'ה הוא השני בכמות התרגומים אחרי התנ"ך. ההגדה מספרת : שלאחר שסוסו של קישוט נחלש ושכב לנוח, החמור של סנצ'ו פאנסה
תפס את מקומו ואף היה יותר טוב מהסוס.בירת לה מנצ'ה היא טולדו, עוד עיר ידועה היא סיודד ריאל.
העיר טולדו ידועה במגוון נושאים : מטעי זיתים, גפנים, אבקני הזעפרן, גבינת מנשגו, ייצור סכינים, קרמיקה, ומפות רקומות. לטולדו עבר היסטורי בקנה מידה עולמי, שנראה בכל פינת רחוב, זוהי אחת הערים שחייבים לבקר בה שנית. עיירות שנמצאות על מסלולי דון קישוט : סאן קלמנטה, וילאנואבה דה לוס אינפאנטס, אלמאגרו, דל וואייה דה אלקודיה, קאמפו דה קלאטרבה, אלבסטה, אלקאראז, לה רודה,  סיגואנה, לוס קאמפוס דה מונטייל, קאמפו דה קריפטנה, טומיוסו, אסקיבייאס, יאסקאס וקאראנקה , לה הוז דל ריו דולסה, ארחאמאסייה דה אלבה, בעיירה אל טובוסו הוקם מוזיאון מיוחד "מוזיאון סרוואנטס" כותב הספר.
גיאוגרפיה : את המחוז חותכים : שלושה נהרות ידועים בצפון ספרד והאוטונומיות הצפוניות : נהר חוקאר שעובר דרך מישורי המסטה אל הים התיכון, שני הנוספים הם נהר הטאחו והגואדיאנה. הבתים בכפרים : והעיירות בלה-מנצ'ה צבועים בלבן ונראים מעולה על רקע אדמה אדומה, טחנות הרוח מפוזרות מעל הכפרים ועל הגבעות, בימיו של האביר הם טחנו קמח והיו מטרה לכידון של דון קישוט. טחנות הרוח : בקאמפו דה לה קריפטנה ובמוטה דל קוארבו, עדיין מחכות לכם לצילום, האביר לא חיסל אותן.
אוכל :
המאכל הלאומי של לה-מנצ'ה היא גבינת המנצ'גו. תבשילי אוכל חם : פיסטו מנצ'גו, חמין ירקות עם ביצים. נזיד עגבניות עם בשר ופטריות.  עוד אוכל ספרדי מומלץ : מיגאס דה פאסטור ,דואלוס אי קבראנטוס, צ'וריסו, גאצ'אס מנצ'גאס .

admin

https://www.youtube.com/channel/UCcuNHodsz2G0wRVoeJfWZxA

אני מטייל בארצות בעולם, מצלם תמונות וסרטים. ומשתף את גולשי האינטרנט, מנהל ערוץ סרטים ביוטיוב. יחד עם זה בונה אתרים לפי הזמנה.

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *