סיכום טיול בוייטנאם יום 7 מהאנוי ל דאנאנג

 סיכום טיול בוייטנאם יום 7  מהאנוי ל דאנאנג
הבוקר שלנו מתחיל מוקדם. נסיעה אל אחד המקדשים המפורסמים בהאנוי מקדש קוואן טאן .אחד מארבעה מקדשים שנבנו מסביב להאנוי בעת היווסדה כדי להגן עליה מפני פולשים. במקדש פסל בן 4 טונות של ברונזה לכבודו של הקיסר שייסד את העיר, לי טאי טו. נוסעים בין שני אגמים – אגם הבמבוק הקטן שנחפר בידי אדם  כדי לווסת את כמויות המים בנהר האדום והשני הוא האגם המערבי הגדול שהוא יציר כפיו של הטבע. בין שני האגמים אנחנו מגלים את אנדרטה הטייס הצונח המייצג את ג'ון מקיין, הסנטור האמריקני, אשר בעת מלחמת וייטנאם נטש את מטוסו וזו הנקודה שבה צנח ונלקח בשבי.

אנדרטאת מק קיין

אנחנו בנסיעה לשדה התעופה לקראת טיסה לחלק המרכזי של וייטנאם. טיסה של כשעה מביאה אותנו  לנחיתה בשדה התעופה הגדול של דאנאנג. ולהזכירכם זהו השדה העיקרי אשר שימש את כוחות ארה"ב בעת מלחמת וייטנאם. כאן אנחנו פוגשים את לאפ, מדריכנו המקומי בחלק זה של הטיול. יוצאים בנסיעה לכיוון העיר הוי-אן.
מעט לפני העיר עוצרים במפעל גדול של שיש. ממשיכים ל מלון בוטיק וספא הוי אן סנטרל. לצ'ק-אין ומיד יוצאים לכיוון העיר העתיקה.
ביקור ראשון בבית הקהילה הסינית או בשמו פוקיין(בסינית  fujian ).פוקיין הינו מחוז בסין ממנו הגיעו מרבית המהגרים מסין במאה ה-18. במקדש אלת הים, טיין מו, אשר תפקידה היה לשמור על המהגרים שהגיעו דרך הים אל הוי-אן. מכאן יורדים לנהר טו-בון ומפליגים אל כפר הנגרים שהוא כפר שכל תושביו עוסקים באומנות העץ ממזכרות קטנות ועד לבניית סירות מעץ.
חוזרים אל העיר העתיקה והולכים לבקר במה שנקרא הבית העתיק. בית בן למעלה ממאתיים שנה ובו 7 דורות עד עצם היום הזה. ארכיטקטורה משולבת של יפן ,של סין ושל וייטנאם. ממשיכים מכאן אל הגשר היפני. גשר זה נבנה על ידי המהגרים היפנים שהגיעו במאה ה-18 וזאת כדי לגשר בין הרובע היפני לרובע הסיני. לימים דרש קיסר יפן מכל נתיניו לשוב למולדתם ואז נזנח הרובע היפני ואוכלס כולו בידי המהגרים הסינים שהקימו על הגשר פגודה קטנה. יוצאים לשעה וחצי של שוטטות חופשית . בתום החופש אנחנו נוסעים למסעדה מקומית ומקבלים שיעור בישול על ידי השפית החמודה האן. ארוחת ערב ונסיעה למלון ללינת לילה. מלון בוטיק וספא הוי אן סנטרל.-
כפר הדייגים
סיכום מצקו ארד

admin

https://www.youtube.com/channel/UCcuNHodsz2G0wRVoeJfWZxA

אני מטייל בארצות בעולם, מצלם תמונות וסרטים. ומשתף את גולשי האינטרנט, מנהל ערוץ סרטים ביוטיוב. יחד עם זה בונה אתרים לפי הזמנה.

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *