סיכום טיול בוייטנאם יום 4

 סיכום טיול בוייטנאם יום 4
סיכום טיול בוייטנאם יום 4   לאו צי' Lao Chai
השכמה מוקדמת ויציאה לנמל האלונג ביי. עולים על ספינה ושטים אל מעמקי המפרץ המדהים שכידוע נחשב לאחד מפלאי הטבע. אגדות רבות נקשרו אל צוקי הסלע הבולטים מתוך המים ורובם קשורים כך או אחרת לדרקון שהוא הסמל העיקרי של מדינות דרום מזרח אסיה. אחרי כמחצית השעה אנחנו יורדים אל אחד האיים הרבים ובו אנחנו מסיירים רגלית במערת נטיפים יפה שהתגלתה בשנת 1993 על ידי דייג שמיהר להסתתר מפני סופת טייפון ואז גילה את פתח המערה. כמובן שהדמיון מוביל אותנו לראות דמויות שונות ומשונות ברחבי המערה.
לאחר כארבעים וחמש דקות אנחנו יוצאים מפתח אחר ועולים שוב אל הספינה. שטים ברחבי המפרץ הגדול ובדרכנו צופים בסלעים וצוקים שונים בהם סלע הכלב וסלע הברווז וכמובן גם לגמל ניתן מקום של כבוד, אך המפורסם מכולם הוא סלע  קרב התרנגולים ובו שני סלעים שמזווית נכונה דומים לשני תרנגולים בקרב. ארוחת צהריים על הספינה והנה הגענו חזרה אל המעגן. נוסעים אל מפעל הפנינים הסמוך וכאן מקבלים הסבר על הפנינה הוייטנאמית ומקבלים הסבר על תהליך ייצור הפנינים.
נוסעים. אנחנו בדרך להאנוי ועוצרים להפסקה במפעל לפסלי אבן,  אך גם לעבודות יד רקומות ומדהימות ובעצם מפעל זה משמש כמפעל לשיקום נפגעי גז הדיאוקסין , שבחלקם הגדול הם קורבנות של מלחמת וייטנאם אפילו ילדים שהם כבר דור שלישי למלחמה.

ממשיכים להאנוי וכאן מצפה לנו הפתעה – נסיעה בריקשות אל תוככי העיר העתיקה של האנוי. אחרי כשעה של רכיבה מרתקת אנחנו עולים אל האוטובוס ונוסעים אל מסעדת ענק בשם סאן, וכאן ארוחת ערב כיד המלך בשיטת אכול כפי יכולתך. אנחנו יוצאים בנסיעה ארוכה אל תוך הלילה לעיר לאו-קאי השוכנת על הגבול עם סין. בסביבות חצות אנחנו מגיעים ללינה במלון מואנג טאם .
סיכום מצקו ארד

admin

https://www.youtube.com/channel/UCcuNHodsz2G0wRVoeJfWZxA

אני מטייל בארצות בעולם, מצלם תמונות וסרטים. ומשתף את גולשי האינטרנט, מנהל ערוץ סרטים ביוטיוב. יחד עם זה בונה אתרים לפי הזמנה.

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *