סיכום טיול בוייטנאם ימים 1+2+3

 סיכום טיול בוייטנאם ימים 1+2+3
         בשעת אחר הצהריים אנחנו מגיעים אל השדה הגדול והחדש שבהאנוי, נוי באי שמו.
טרמינל האנוי
  נסיעה של 45 דקות מביאה אותנו אל המלון הגדול והמפואר בעיר האנוי. מלון גרנד פלאזה האנוי.
עיר האנוי. מתחילים. הסצנה הראשונה המתגלה לנו מבעד לחלונות האוטובוס היא סצנת הקטנועים. עשרות אלפי קטנועים מתערבבים אלו באלו ויוצרים טור בלתי נתפס המכסה את כל הכבישים. ואף אחד לא נתקע בשני! האתר הראשון שבו אנחנו מבקרים הוא המוזוליאום של הו צ' מין, אבי האומה הוייטנאמית. המבנה הגדול והמרשים מוקף בחיילי משמר לבושים בלבן ואלפי מבקרים מקומיים ותיירים מציפים את האזור.
עושים סיבוב בתוך המבנה שם הדוד הו צ' מין, שוכב בניחותא .יוצאים לכיכר באו-דאי הגדולה וכאן עושים תמונה קבוצתית ראשונה. מבקרים במתחם הגדול וצופים אל הבית הצהוב שבעבר היה ארמון הנשיאות ומקום מגוריו של הדוד הו. כיום המבנה משמש כבנין קבלת הפנים לראשי מדינות וחשובים אחרים. הדוד הו עבר אל בית אבן קטן וצנוע ולאחר מספר שנים עבר שוב באותו מתחם והפעם אל בית עץ קטן וצנוע.יוצאים מהמתחם והולכים לצפות בפגודה על רגל אחת(one pillar pagoda ) שנבנתה על פי האגדה על ידי הקיסר לי טאי טו כהוקרה להולדת בנו שעתיד לרשת אותו בבוא יומו וכל זאת קורה בשנת 1070 לספירה.
נוסעים! נוסעים אל העיר נין בין(ninh binh )נחל טאם קוק Ngo Dong river .Tam Coc. שלושת המערות. כאן אנחנו עולים בזוגות לסירות קטנות כמו בסיפור תיבת נוח אלא שכאן מי שמשיט את הסירות הן נשים מקומיות שמשתמשות בתרגילי פיסוק מרשימים בכפות רגליהם כדי להניע את המשוטים. אכן מעניין וגורם לחלקנו לנסות תרגילים דומים בבית! ארוחת צהרים הבנויה על מרק עוף אותה נשחזר עוד מספר פעמים במהלך הטיול.
נוסעים! לכיוון האלונג ביי. הזמן קרוב לחמש שעות. בשעת ערב הגענו למלון האלונג פאלאס , כאן אנחנו מתייצבים מיד לארוחת ערב נגמר היום הארוך והמתיש.
        סיכום  [מצקו ארד]

admin

https://www.youtube.com/channel/UCcuNHodsz2G0wRVoeJfWZxA

אני מטייל בארצות בעולם, מצלם תמונות וסרטים. ומשתף את גולשי האינטרנט, מנהל ערוץ סרטים ביוטיוב. יחד עם זה בונה אתרים לפי הזמנה.

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *