מורסיה

 מורסיה
מורסיה : היא אחת מ 17 האוטונומיות של ספרד ואף נקראת הקהילה וטונומית של ספרד, שוכנת בדרום מזרח ספרד, על שפת הים התיכון בדרום, במערב גובלת באנדלוסיה, במזרח גבול עם ולנסיה, בצפון גבול עם קסטיליה-לה מנצ'ה .
תושבי המחוז : מונים יותר ממיליון ורבע תושבים, בעיר הבירה חיים יותר מרבע מיליון נפש.
ערים נוספות : לורקה, סייסה,יקלה, אגילס, אלקנטרייה, מולינה דה סגורה וקרטחנה.
כלכלת המחוז : נשענת בעיקר על חקלאות ללא השקיה : זיתים, ענבים, שעורה ודגנים
נוספים, שקדים פירות וירקות כל אלו מושקים ממימי נהר הסגורה. כל המפורט למעלה גרם לאזור להקים תעשיות מזון ויקבים לניצול הגפנים, פרט לכך באזור כורים מלח, יש מספנות בקרטחנה, וסוגרים את הרשימה מפעלי מתכת וכימיקלים.

בשנים האחרונות
מתפתחת וגדלה תנועת תיירות על החוף הלבן : Costa Blanca ושאר רצועות חופי הים התיכון. קצת גיאוגרפיה : בשטח המחוז עוברות שרשרות ההרים הסיסטמה פניבטיקו, ששיפוליהן יורדים עד לקוי חוף הים התיכון, אורכם יותר מ 250 קילומטרים. נהר הסגורה שזורם בשטח המחוז וכל העמקים שמסביבו, הפכו לאזורי טיול נסתרים ביותר ולאט לאט מסיתים את כלכלת המחוז לטובתם. עוד אזורי תיירות מעולים הסמוכים לים הם : הלגונה מאר מנור ומפרץ מסרון עם צוקי פאלוס.לכל אלו נוספו מקומות הבילוי : לורקה, סייסה,יקלה, אגילס, אלקנטרייה, מולינה דה סגורה, קרטחנה. תיירות חובה היא על האי שסמוך לקוסטה בלנקה -טאבאראקה :
בעיר בנידורם יש חיי לילה פרועים, באלקנטרייה מסיבות ופסטיבלים, בולנסיה אתרי קניות וכדורגל .
תרבות "אינטילגנטית": קתדרלת סנטה מריה , בית העירייה הסמוך, מוזיאון הארכיאולוגי, ארמון המצודה אלמודי, מבצר מונטגדו, שוק דה ורוניקה, אוניברסיטת מורסיה, מוזיאון גאיה, כיכר קטלינה, בדרום המדינה אגם סאלינס,והפארק הענק פאנון דל לפך.
עוד בתיירות : הקזינו של מרסיה, מסעדת הסושי Enso Sushi , מסעדת אל צ'ורה, מסעדת אלבורהדה. מוזיאון Museo Salzillo, ארמון Episcopal Palace , האנדרטה של גיבורי קרטחנה, התיאטרון הרומאי , חומות העיר קרטחנה, כנסיית סנטו דומינגו, המוזיאון של הסייסטות, הטירה של סנטה קרוז,העיירה קהלהספרה, העיר לורקה, Alhama עיר המרחצאות, עיר הנמל איקרוס, עיר החוף Mazarron , פארק המים טרהה נטורה, כיכר Plaza Julian Romea.

admin

https://www.youtube.com/channel/UCcuNHodsz2G0wRVoeJfWZxA

אני מטייל בארצות בעולם, מצלם תמונות וסרטים. ומשתף את גולשי האינטרנט, מנהל ערוץ סרטים ביוטיוב. יחד עם זה בונה אתרים לפי הזמנה.

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *