מדריד

 מדריד
עיר הבירה : של ספרד היא מדריד החל משנת 1562. העיר נמצאת במחוז מדריד במרכז המדינה שנקראת חצי האי האיברי. מחוז העיר מדריד מוקף במחוזות : קסטיליה ולאון,
קסטיליה לה-מנשה ואקסטרמדורה. הגובה הטופוגרפי של העיר גורם למזג האוויר להיות קיצוני : ביום חם ולח ובלילה קר מאוד.מדריד היא מרכז המדינה בכל התחומים : פוליטיקה, תקשורת, אומנות וכספים. השלטון
של כל המדינה מתבצע ממדריד. העיר מרכזת בתוכה את שרידי המורשת הספרדית לדורותיה, דבר הניכר מאוד אפילו בשימורם של מבנים היסטוריים, רחובות היסטוריים ואף שימורם של מנהגים עתיקים משלהי ההיסטוריה של העם הספרדי. הוכחה לכך הם : הרבה מבנים היסטוריים ששוכנו בהם מוסדות חשובים מאוד, כגון הארמון המלכותי, התיאטרון המלכותי, מוזיאון ארכיאולוגיה ועוד שלושה מוזיאונים שכולם נשארו לשכון במבנים היסטוריים מהמאות ה 19 וה 17 .

 מדריד שופעת במועדוני לילה : מסעדות וקברטים. הספרדים נוהגים לבלות כל הלילה בפאבים ובמועדונים ולמרבה הפלא ללכת לעבודה בבוקר, לבושים ומסודרים טיפ טופ. במדריד נפוץ מאוד ללמוד לרקוד ולכן העיר ידועה בכמות גדולה של בתי ספר לריקודים מכל הסוגים.
המרכזים התעשייתיים : של מדריד התפתחו וגדלו ומדריד עברה לתפוס את המקום הראשון אחרי שברצלונה הייתה הרבה שנים במקום זה. מדריד היא עיר של מוצרי תעשייה רבים והעקריים הם כלי רכב, מטוסים, כימיקלים, תרופות, מזון מעובד, חומרים מודפסים,
ומוצרי עור. רוב התעשייה נמצאת בשוליים הדרומיים של העיר, ובהם : טקסטיל, מזון ומתכת.
בעונות החופש : אזור הפוארטה דל סול הופך למרכז הפסטיבלים של מזון ושל הצגות, קונצרטים, סרטים במיוחד בחודש מאי. בחודשי אוגוסט נחגג במדריד חג הפאלומה דה ורבינה :
במדריד ידועים מאוד מרוצי שוורים, זכר להיסטוריה של מלחמות השוורים הידועות לשמצה. מה עוד רואים בעיר.
התיאטרון : המלכותי בפארק Buen Retiro, בניין הספרייה הלאומית שנוסדה בשנת 1712, המוזיאון הארכיאולוגי עם מוניטין בינלאומי ; שלושה מוזיאונים לאמנות : מוזיאון פראדו, מוזיאון נסיונל ומוזיאון תיסן בורנמיסה.

admin

https://www.youtube.com/channel/UCcuNHodsz2G0wRVoeJfWZxA

אני מטייל בארצות בעולם, מצלם תמונות וסרטים. ומשתף את גולשי האינטרנט, מנהל ערוץ סרטים ביוטיוב. יחד עם זה בונה אתרים לפי הזמנה.

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *