לה ריוחה

 לה ריוחה
לה-ריוחה : היא אחת מ 17 האוטונומיות של ספרד. נמצאת בחלק הצפוני של ספרד, אחת מהקטנות ביותר באי האיברי פיזית וכמותית, עם כשלוש מאות אלף נפש. את לה-ריוחה מקיפות האוטונומיות : קסטיליה ולאון, אראגון, נווארה וחבל הבסקים.עיר הבירה של לה-ריוחה היא העיר לוגרוניו : עם כמאה ושלושים אלף נפש, ערים נוספות : הארו, קלהורה, ארנדו , בלה-ריוחה מייצרים כרבע מיליון ליטר יין בשנה.את לה-ריוחה חוצה לכל אורכה נהר האברו . נמצאת בשטחים שבין אוטונומיות שתמיד רצו לספח אותה אליהן , עד שהגיע נפוליאון והניח עליה את ידיו. לאחר שנים מספר ספרד החזירה לעצמה את השליטה במחוז. לה-ריוחה : היא מקור גאווה ליצרני היינות של צפון ספרד, ומקום מושבו של נזיר קדוש בשם סיינט ג'יימס. סיינט ג'יימס הפך לאחד ממקורות המשיכה הבולטים של צפון ספרד וצרפת, ועולי רגל מכל העולם החלו לכתת רגליהם על גבעות ומדרוני ההרים. במרוצת
השנים הפך שמו ל- סנטו דומינגו דה לה קאלזאדה . כמות המאמינים שהגיעו לראות את סיינט ג'יימס גרמה לבניית עיר שלמה שקבלה את אותו השם : Santo Domingo de la Calzada.

עיירות ערים ויקבים : לוגרוניו עיירת יין, עיירת לה גרדייה, מלאה עד אפס מקום ביקבים שרובם תת קרקעיים, אבל למי שלא נהנה מיין יש קזינו.
מה רואים :
להלן מידע על יקבים לחובבי היין.
יקב Ontanon : היקב המשפחתי אונטניון בעיירה לוגרוניו. ייצור של כמיליון בקבוקים בשנה. עם מוזיאון צמוד של פסלים ואומנות. יקב ומוזיאון : Dinastia Vivanco יקב תת קרקעי : אלפי ליטרים של יין נמצאים מתחת לאדמה, המסכנים יחכו 20 שנה עד שאיזה סקוטי יגאל אותם מייסוריהם לאחר שהפכו לוויסקי או ליקר. ביקור בעיירת : בריונס Briones עם בתים שאין בסרטים. יקב Marques de Riscal : על שם דון קמילו הורטאדו דה אמזאגה. היקב מיצר יין החל משנת 1858. סמוך ליקב יש מוזיאון בקנה מידה עולמי שווה ביקור. בעיירה אל סיאגו נמצא אחד היקבים המוזרים ביותר בספרד, מיצר כחמישה מיליון בקבוקים בשנה. אוכל : ירקות טריים, ים תיכוניים, מרקי קיטניות, נקניקי חזיר עם תוספות תפוחי אדמה עשויים בכל הצורות, בשר כבש מבושל או צלוי .
עוד אוכל : צדפות, דג האנשובי, עגבניות בשמן עם בזיליקום, בגטים, חצילים ,ירקות, גבינה, פטריות אלון ואורן, צלע בקר מעושנת, נזיד סבידה עם תפוח אדמה, כבד אווז צלוי, אפרסקים, קנמון, מקלות וניל על קרם שמנת כמו גלידה.
כל אלו בליווי יינות מקומיים מהמשובחים בעולם, היין של ריוחה הוא הטמפרניו הספרדי.
מזג אויר :
למרות שלה-ריוחה היא אוטונומיה על שטח קטן , שני סוגי מזג אוויר תרחשים כאן, על ההרים מזג אויר קריר ולח שעוזר לגידול ענבי יין, ובבקעות עם מישורי גדות נהר האברו, מזג אוויר יותר חמים ומתאים לגידולי בית, ים תיכוניים.

admin

https://www.youtube.com/channel/UCcuNHodsz2G0wRVoeJfWZxA

אני מטייל בארצות בעולם, מצלם תמונות וסרטים. ומשתף את גולשי האינטרנט, מנהל ערוץ סרטים ביוטיוב. יחד עם זה בונה אתרים לפי הזמנה.

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *