גרמניה : דויטשלאנד

 גרמניה : דויטשלאנד
הרפובליקה הפדרלית של גרמניה : Deutschland
גרמניה היא אחת המדינות העשירות ביותר בעולם : מיקומה במרכז אירופה מקנה לה מגוון אפשרויות בכל תחומי החיים. החל מאומנות תרבות, ספורט, סרטים, תיאטרון, ותיירות מיוחדת לכל אחד מהנושאים האלו. עריה הגדולות והיפות של גרמניה מזמינות מיליוני תיירים בשנה, ומאז נפילת החומה בשנת 1990  הביטחון הוא דבר שיגרתי, והחל ביסוסה של גרמניה כמעצמת על בכל התחומים. בירת גרמניה היא ברלין המאוחדת : שטח המדינה הוא 357 אלף מ"ר, כ 82 מיליון תושבים, רובם אירופאים, כ 70 אחוז קתולים ופרוטסטנטים, השאר הם, ערב רב של פליטים ומהגרים ממדינות הסביבה. בגרמניה יש כ 100 אלף יהודים, שנשארו או חזרו לסיר הבשר, בזכות ההכאה על חטא של הגרמנים על מעשי העבר . רובם באו מרוסיה שהתפוררה בשנים האחרונות. בגרמניה מדברים גרמנית : לא ידוע על ניבים אחרים או בלתי מובנים כך שמי שיודע גרמנית יכול להתמצא טוב מאוד בכל המדינה. כמובן גרמניה שותפה בכירה בשוק המשותף שכולם משתמשים באירו. המסקנה המתבקשת מזה מחירים מאוד יקרים : וכאן אנחנו ננהג כמו בכל מדינות האירו, קונים רק מה שחייבים. כלכלתה של גרמניה מתבססת בין היתר על תעשיות רכב, ברזל, פחם, אלקטרוניקה, מזון ובגדים. שלושה חודשים אפשר לטייל כאן ללא וויזה :
מה השעה כאן ?, תוסיפו שעה לשעון הישראלי, המטיילים הותיקים קונים שעון כפול, אחד ישראלי ואחד מקומי על אותה הרצועה. רשת החשמל היא כמו שלנו, אפשר להביא לטיולים מכשירי חשמל לשימוש במהלך הטיול.אין טעם לנסות להתחבר עם אזרחים, הגרמנים הם לא חברותיים, חלקם יודעים אנגלית, הגרמנים יענו לכם בכן ולא והסברים היכן לטייל ואיך להגיע ולא יותר !!  בניגוד לתושבי ארצות תיירות אחרות את העם הגרמני לא מעניין אם תבזבז כאן כסף הם לא חיים רק על כסף מתיירות.
האזרחים הגרמניים מרוויחים טוב מאוד ויודעים לחיות בהתאם, מע"מ בשיעור 18 אחוז לא מזיז להם ואינם מתקוממים. היסטוריה :
לא נרחיב כאן על ההיסטוריה הנאצית של מדינת גרמניה, על סיפורם של הנאצים, שחיסלו 6 מיליון יהודים שחיו ומתו תחת שלטונם, ועוד כמה עמים קטנים שנרצחו בשם טוהר הגזע זהו סיפור ואולי אפילו כמה ספרים. בנוסף לגרמניה יש חלק נכבד במלמות העולם נגד שאר חלקי אירופה.
למרות שכך היה : הפרק  בהיסטוריה, אינו מפריע למטייל הממוצע לבוא ליהנות מנופים ירוקים, טירות בעלות 20 חדרים, חופי ים בצפון המדינה, ומבחר הנאות חיים נחוצות.
מזג האוויר : הוא אומנם קלאסי וקריר, אבל לא כל כך מתאים לספורט ימי, לעמת זאת מדרונות ההרים הם מעולים ומהטובים והיפים בעולם לגלישת סקי.
לסיכום : זוהי אחת ממדינות העולם , שאים החלטתם לבוא לטייל ,ותכננתם את הטיול נכון, לא תתאכזבו ממה שתראו.

0 Reviews

or

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *