גליציה

 גליציה
גליציה היא אחת מ 17 האוטונומיות של ספרד, קיבלה את מעמדה הרשמי בשנת 1981 , וזאת לאחר שלטונו של פרנקו העריץ, שבגללו גליציה לא עלתה על דרך המלך ולא התפתחה.
גליציה ממוקמת על חופי האוקיאנוס האטלנטי, מסביב תוחמות האוטונומיות : קסטיליה, לאון, אסטוריאס, בדרום גבול בין לאומי עם פורטוגל בצפון ובמערב כאמור האוקיאנוס . בגליציה חיים יותר משנים וחצי מיליון תושבים, בירת האוטונומיה היא סנטיאגו דה ומפוסטלה .כבישי גישה ראשיים למחוז : AP9 .A6, E1, A52
בגליציה יש ארבעה מחוזות מוגדרים : אורנסה, לוגו, אקורוניה ופונטוודרה.
ערים גדולות בגליסיה : וילגרסיה דה ארוזה, ויגו, לוגו, מונפורטה דה למוס, אקורוניה, פרול, אורנסה, או ברקו דה ולדאורס, פונטוודרה, וילגרסיה דה ארוזה. רוב תושבי גליציה מתגוררים בסמוך לקוי החוף, בשאר חלקי גליציה האוכלוסייה דלילה , יחד עם זה הרבה ילידי המחוז היגרו לארצות ניכר, עד היום יש הגירה מסיבית לאזורי ספרד האחרים בעיקר העשירים.

אזורי דרום גליציה שופעים מנזרים מבודדים, חלקם
תלויים על קצוות סלעי הרים. את גליציה משרתים שלושה שדות תעופה : בצפון, במרכז ובדרום.
תיירות בגליציה: אחד מהנהרות הידועים בגליציה הוא נהר אנטריו, בסביבתו ועל גדותיו הוקם פארק ענק
בגודל של כ- 300 דונם, מיוער ומוסדר עם מסלולי טיול ממופים, פעם בשנה בחודש אוגוסט מתאספים כאן חובבי הגסטרונומיה ובקיצור אכלנים ובשלנים.
: la Festa do Pulpo. בפארק נמצאים שרידי בתים עתיקים, טחנות רוח יפות, מוזיאון ואזורי פעילות לילדים.
אחד מנמלי הים הידועים ביותר במחוז הוא נמל הים של העיר ויגו : מכאן יוצאים לשייט אל האוקיאנוס, טיולים לחופים אחרים, סירות עם צוללי שוניות אלמוגים ובקיץ משמש את חובבי שאר ענפי הספורט הימי. עוד על תיירות : בעיר קורונה : המגדל של הרקולס, האקוואריום של העיר, בית האופרה.
הקתדראלה של העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה. קתדראלת סיינט ג'יימס בעיר סנטיאגו דה קומפוסטלה. מוזיאון העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה.
מעיינות העיר קוורנסי : Ourense Thermal Springs
חומות העיר העתיקה לוגו, Lugo . הקתדראלה של העיר Ribadeo ריבדו.
בילוי : שיט יום, לאיי סיאס הסמוכים לעיר ויגו, ישנה אפשרות לישכור סאגווי ולטייל יום שלם.
אוכל ושתייה : האוכל בגליציה הוא יחסית פשוט, מורכב ממאכלי ים מכל הסוגים, דגים ותמנונים, עם תוספות תפוחי אדמה והירק המקומי ברוקולי. גם כאן נאכלות הנקניקיות הספרדיות, הצ'וריסו אספניול החריפות, הסרטן הענק המבושל בזמן שהוא חי וכן פרוסות
תמנון מבושלות בסיר או מטוגנות.
יינות גליסיה ידועים בכל ספרד, הכרמים נמצאים במיקום מיוחד שהשפעת מזג האוויר מורגשת ומשפיעה מאוד על טעמו. לצידו של היין מוגשות גבינות צאן מקומיות והכול
מייצור מקומי. גם כאן שותים סידרה מיץ תפוחים אלכוהולי.
פֶסְטִיבָלים בערים הגדולות : אלו מתקיימים בעיקר בחודשים פברואר או מרץ, לכל עיר יש את סגנונה ובהתאם לכך מתלבשים המבקרים וילדי העיר. כולם מתלבשים בתחפושות משונות, עוברים מדלת דלת ומפחידים עוברי אורח בכבישים במסכות שלהם : ליצנים,
מכשפות וחיות הג'ונגל. פרט לכך מתנהלים מופעים סאטיריים של אומנים מכל הסוגים מעל במות גדולות, שנבנות במיוחד בחודשי תחילת השנה.

admin

https://www.youtube.com/channel/UCcuNHodsz2G0wRVoeJfWZxA

אני מטייל בארצות בעולם, מצלם תמונות וסרטים. ומשתף את גולשי האינטרנט, מנהל ערוץ סרטים ביוטיוב. יחד עם זה בונה אתרים לפי הזמנה.

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *