אקסטרמדורה דרום ספרד

 אקסטרמדורה דרום ספרד
כללי : אקסטרמדורה היא קהילה אוטונומית בממלכת ספרד אחת מ 17 האוטונומיות, קיבלה את עצמאותה בשנת 1983, לאחר היסטוריה רצופת תהפוכות ומלחמות עם פורטוגל שתמיד רצתה לספח אותה לשטחה, שטח המחוז הוא כפול ממדינת ישראל. באקסטרמדורה חיים יותר ממיליון ורבע איש וכלכלתה מבוססת בעיקר על חקלאות. עיר הבירה היא מרידה .

את אקסטרמדורה מרכיבים שני מחוזות : קָאסֶרֶס ומחוז בָּדָחוֹס. ערים ידועות באקסטרמדורה : בדחוס, מרידה, אלמנדרלחו, ויינואבה דה לה סרנה, דון בניטו, פּלָסֶנְסִיָה

וקאסרס .היסטוריה : גם כאן שלטו המוסלמים ונפוליאון השאיר את חותמו בהסכמים לחילופי שטחים ביבשות רחוקות.
גיאוגרפיה : אקסטרמדורה נמצאת בחלק הדרום מערבי של ספרד, אחת מהאוטונומיות הבתוליות שנשארו לספרד, עם כמות תיירים קטנה ביותר. שוכנת לגבולה של פורטוגל במערב, גובלת בדרום עם אנדלוסיה, בצפון גבול עם קסטיליה ולאון, במזרח גבול עם קסטיליה-לה מנצ'ה, אין ים וחבל.
יכול להיות שזו הסיבה, שאקסטרמדורה נחשבת לאחד האזורים העניים בספרד. גאוגרפית את שטחי הארץ חורצים שני נהרות לערוצים וקניונים : נהר הגוודיאנה ונהר הטחו. שני הנהרות זורמים ממזרח למערב לכיוון הים של פורטוגל האוקינוס.
אתרי תיירות וטיול : בשטחי האוטונומיה בחלק הצפוני בפרובינציית קאסרס, נמצא הפארק מונפראגווה הפארק משתרע על שטח של 170 אלף דונם של הרים וגבעות נחלים וגאיות, טירות עם צריחים עתיקים, מסלולי טיול עם נופים טבעיים בתוליים עוצרי נשימה.
הפארק הוא אחד : המקומות הבודדים עם נקודות תצפית על מסלולי עופות נודדים באירופה, זו היא ממלכתם של הנשרים החומים, הבזים והעוזניות, התנשמת המלכותית, הקורמורן ומבחר גדול של בעלי כנף ודורסים למיניהם. בתוך שמורת טבע זו זורם נהר הטחו שעובר דרך פורטוגל ונשפך לאוקינוס.
אזורי ההרים : גטה וירה ג'רטה ואמברוז .
העיר העתיקה של קָאסֶרֶס, והפארק הלאומי MonfragWe .
אל תחמיצו את : הנסיעה ברכבת התיירים שעושה כמה סיבובים בעיר קָאסֶרֶס, רכבת צעצוע גדולה.
לינה בעיר " קָאסֶרֶס החל מ-63 אירו.
אומנות בעיר מרידה :
המוזיאון הלאומי Arte Romano. אלקזאבא קבוצת מבנים ארכיאולוגיים Alcazaba .
האמפיתאטרון הרומאי בחסות אונסקו : אתר מורשת עולמית.
טירת העיר טרוחיו.
באזור יוסטה : מנזר סאן ג'ירונימו.
מקום כליל היופי עם אזורי צילום נוף מומלצים.
חגיגות להמונים : בכל אקסטרמדורה מתקיימים ירידים בקיץ ופסטיבלים בחודשי דצמבר כל שנה, פה תראו תלבושות יצירתיות ומשונות תאווה לעיניים ועבודה למוח בפענוח נושא התלבושות.
מזג אויר : מזג האויר כאן הוא כמו במרבית אזורי הים התיכון, חם ויבש בקיץ ואין משבי רוח מהים, קר וגשום בחורף, כמות הגשמים כאן היא מכובדת ביותר, כ 500 מילימטר בשנה .

admin

https://www.youtube.com/channel/UCcuNHodsz2G0wRVoeJfWZxA

אני מטייל בארצות בעולם, מצלם תמונות וסרטים. ומשתף את גולשי האינטרנט, מנהל ערוץ סרטים ביוטיוב. יחד עם זה בונה אתרים לפי הזמנה.

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *