אסטוריאס

 אסטוריאס
אסטוריאס היא אחת מ 17 הקהילות האוטונומיות של ספרד, שמה השני זה נסיכות אסטוריאס. זוהי אחת האוטונומיות הבודדות שהמוסלמים לא הצליחו לכבוש.
נסיכות זו היא מחוז עם יותר ממיליון תושבים, שקטים ואוהבי חיים ואומנות.
אסטוריאס היא רצועת חוף אחת גדולה, שרועה על החלק הדרומי של המפרץ הצרפתי ביסקיה. האוטונומיות שמקיפות את אסטוריאס הן : קנטבריה, קסטיליה, לאון וגליסיה. בצפון, האוקינוס האטלנטי כאמור זהו הים הקנטברי הוא מפרץ ביסקיה ובשמו הלטיני : קוסטה ורדה Costa Verde .

בירתה של הנסיכות היא העיר אוביידו Oviedo, עם כ- 230 אלף תושבים. עיר שהוקמה על ידי נזירים מתבודדים, עיר עם מאפינים רומיים, נורדיים וגותיים.
האוניברסיטה הראשונה שנבנתה בעיר הקפיצה אותה קדימה באופן משמעותי גם בתרבות וגם בכלכלה והתעשיה.
פרט לעיר אוביידו ישנן עוד שתי ערים גדולות : חיחון ו אבילס.
העיר חיחון יותר גדולה מאוביידו ויש בה כ 300 אלף איש.
רוב תושבי אסטוריאס הם נוצרים למורת רוחם של המוסלמים שהפסידו בקרבות על השליטה בחבל ארץ זה.
גיאוגרפיה :
אסטוריאס נמצאת בצפון ספרד ארץ הרים שגובהה כ 400 מטר מעל קו הים. אדמת אסטוריאס היא ברובה ירוקה, והררית מאין כמוה, ואף נקראת ספרד הירוקה. רכסי ההרים הם מהצפופים ביותר בספרד ושטחי הארץ מכוסים סוגים רבים של צמחייה שמספקת מזון טוב לכבשים שגדלות כאן.
הרי הנסיכות הם גבוהים ביותר וחלקם בגובה החרמון כ 2000 מטר ויותר. חלק מההרים מכוסה שלג ונחלים רבים יורדים מההרים, אל הים ובדרכם הסוערת גדלים הרבה סוגי דגים שגורמים להמוני דייגים להגיע ולדוג : דגי טרוטה ודגי סלמון.
לאסטוריאס קו חוף באורך של כ-300 קילומטרים עם עשרות חופי רחצה וספורט המים.
תיירות תרבותית וסיורי חובה בעיר :
קתדרלת סן סלבדור ובתוכה קמרה סנטה דה אוביידו, זהו אתר מורשת עולמית של אונסקו. היכל סנטה מריה דל נרנקו, אתר מורשת עולמית של אונסקו.
כנסיית סן מיגל דה לילו, אתר מורשת עולמית של אונסקו.
בזיליקת סן חוליאן דה לוס פרדוס, אתר מורשת עולמית של אונסקו.
לה פונקלדה, אתר מורשת עולמית של אונסקו.
אוניברסיטת אוביידו, שהצעידה את העיר לגדולות, תרבותית וכלכלית.
כאן באסטוריאס נפוצה תיירות מערות פרה היסטוריות ובהן : אל בוקסו, קנדמו, אל פינדל, בוסטילו ומערות בטיטו.
לחובבי הכנסיות : סן סלבדור דה ואלדדיוס ,סנטה מריה דל נאראנקו, סן ג'וליאן דה לוס פרדוס כולן אתרי מורשת עולמית של אונסקו.
באסטוריאס אוכלים : פירות ים, גבינות צאן, מרק שעועית, משקה התפוחים הסידרה.
השכרת רכב במחוז 31 אירו ליום.
טיולים בטבע :
שמורת סומיידו : בלטינית : Somiedo
בחלק הדרום מערבי של אסטוריאס, נמצאת אחת משמורות הטבע היפות בספרד ובה עשרות סוגי חיות : זוחלים נחשים ולטאות, בעלי כנף מקננים מכל הסוגים כולל עופות ים, יונקי יבשה הולכי על ארבע.
שטח השמורה 300 אלף דונם, הרים בגובה 2000 ובערוצי נחלים זורמים מים מתוקים, אגמים גדולים וקטנים שהכנרת זה קטן עליהם, חלקם מחוברים בתעלות לניצול טורבינות חשמל.
בשמורה מסומנים מסלולי טיול וטרקים, הכל מוגדר כך שלא יתעו המטיילים ביערות ולא יקלקלו את אתרי הנוף הבתולי שנשאר מימי בראשית.
בשמורה חי לתפארת הדוב החום, ונהנה משלג החל מחודש נובמבר עד תחילת חודש מאי, כדאי לותר לו על הביקור בחודשים אלו ולבוא בחודש יולי או ספטמבר עם כמות מטיילים קטנה יותר.
מידע על השמורה אפשר לקבל בכפר הסמוך לשמורה :
פולה דה סומידו Pola de Somiedo.
מזג אויר :
מזג האויר כאן הוא קצת שונה ממזג האויר הים תיכוני, שהורגלנו אליו בצידה הים תיכוני של ספרד, הגשם כאן יכול להפתיע בכל עונות השנה. בחורף רוחות האוקינוס חזקות וקרות, על רכסי ההרים יורדים שלגים ומראות עצי היערות מכוסי השלג מהממים.

admin

https://www.youtube.com/channel/UCcuNHodsz2G0wRVoeJfWZxA

אני מטייל בארצות בעולם, מצלם תמונות וסרטים. ומשתף את גולשי האינטרנט, מנהל ערוץ סרטים ביוטיוב. יחד עם זה בונה אתרים לפי הזמנה.

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *