אנדלוסִיה

 אנדלוסִיה
אנדלוסִיה היא : אחת משבע עשרה האוטונומיות של מדינת ספרד, נמצאת בדרום , גבולות: מצפון גבול עם קסטיליה-לה מנצ'ה אקסטרמדורה , במזרח חוף לים התיכון ומורסיה, במערב האוקיינוס האטלנטי ומדינת פורטוגל, בדרום הים התיכון ומיצרי גיברלטר.

בירתה של אנדלוסִיה : היא סביליה עם כ 700 אלף נפש.אנדלוסִיה קיבלה את עצמאותה ב-28 בפברואר ולכן זה הוא יום העצמאות של האוטונומיה
שנקרא יום אנדלוסיה.אנדלוסיה מחולקת ל 8 מחוזות עם שמונה מיליון תושבים. מחוזות אלו נקראים על שמות ערי הבירה שבשטחן.
ואלו המחוזות : אלמריה , קדיס בדרום, מחוז קורדובה במרכז, מחוז גרנדה במזרח, מחוז אואלב, במערב בגבול פורטוגל. מחוז חאאן , מחוז מאלגה בדרום , מחוז סביליה במערב.כלכלית : לאנדלוסיה יש אחוזי צמיחה גבוהים יחסית לשאר האוטונומיות בספרד.אנדלוסיה היא ארץ תרבות ענפה ביותר עם סימני דרך ברורים של : ריקוד הפלמנקו, צורת התבטאות מיוחדת על ידי ריקוד ולפעמים הדרך הבטוחה לסיום סכסוכים. בל נשכח את מלחמות השוורים, טוענים שמכאן החלה מורשת זו לבידור מלכים והמונים.
מבחינת אוכל אנדלוסיה ידועה במאכלי הדגים ופירות עצי הדובדבנים שמיוצאים לשווקים בספרד ואירופה. נמלי תעופה ונחיתות : אחד משדות התעופה המוכרים ביותר בספרד נמצא במלגה, זהו נמל תעופה שמקבל נחיתות עבור קוסטה דל סול ארץ החופים. בשנת 2010 נפתח טרמינל 3 ומיליוני תיירים מגיעים לחופשות. חופים : לאנדלוסיה יש כ 600 קילומטרים של קוי חוף חוליים, מטופחים ברמה עולמית ומוכנים תמיד לקלוט כמעט כל כמות של מבקרים, אפילו מיליונים בשנה. במרבית השנה מזג האויר הוא מעולה, מכל העולם מוזמנים הנופשים להגיע ולהתפנק על החוף ולעסוק בכל ענפי ספורט המים. מומלצים : קוסטה דל סול, קוסטה דה לה לוז, קוסטה דל טרופיקל, קוסטה אלמריה.
פרט לתיירות החופים : אנדלוסִיה מציעה מגוון עצום של אפשרויות תיירות , אזורי טיול עם
מחנאות, מוזיאונים, טיולי טבע, מרכזי קניות, מדריכי טיולים יודעי שפות, השכרת רכב,
שירותי שייט , מלונות פאר וגם זולים ב 20 אירו ללילה, מסעדות ברמה עולמית ורשימה
ארוכה של אפשרויות ניצול זמן השהייה בספרד.

admin

https://www.youtube.com/channel/UCcuNHodsz2G0wRVoeJfWZxA

אני מטייל בארצות בעולם, מצלם תמונות וסרטים. ומשתף את גולשי האינטרנט, מנהל ערוץ סרטים ביוטיוב. יחד עם זה בונה אתרים לפי הזמנה.

Related post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *